ULAKNET Uç Yönetim Sistemi

ULAKNET Uç Yönetim Sistemi ULAKNET'e bağlı kurumların, ULAKNET ile ilgili her türlü işlemlerini yapabilecekleri web tabanlı bir sistemdir. Sistem sadece yetkili kullanıcılara açıktır.

ULAKBİM ile ULAKNET kullanıcısı olan ya da olmak isteyen kurumlar arasındaki yazışmalar/başvurular ULAKNET Uç Yönetim Sistemi (UUYS) üzerinden elektronik olarak yürütülmektedir.

Kurumların ilgili sistemi kullanabilmeleri için öncelikle ULAKNET Kullanım Politikası belgesini imzalaması ve ekindeki UUYS Yönetici Bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak doldurulup Müdürlüğü'müze göndermesi gerekmektedir. UUYS yöneticisi olarak atanan/yetkilendirilen kişiye sisteme giriş için gerekli olan bilgiler iletilecektir.

ULAKNET Kullanım Politikası (UKP)'nı imzalamış kurumlar, UUYS yöneticilerini değiştirmek isterlerse, ekinde yeni yönetici bilgilerinin bulunduğu bir üst yazı ile bu durumu yazılı olarak Müdürlüğü'müze göndermesi gerekmektedir. Bu yazının kurumunun üst yöneticisi tarafından imzalanması gerekmektedir (örn. Rektör, Rektör Yardımcısı, Kurum Müdürü, Okul Komutanı, vb.). Elektronik imza ile imzalanmış yazıların gönderilebileceği KEP adresimiz: tubitak.ulakbim@tubitak.hs03.kep.tr . UUYS Yöneticisinin eposta adresi hem kurumsal, hem de kişisel olmalıdır (örn. ad.soyad@universite.edu.tr gibi). Bir gruba ait eposta adresleri kabul edilmeyecektir (örn. sistem@universite.edu.tr, network@universite.edu.tr gibi).

Konu ile ilgili sorularınız için;

Tel: 312-2989388
Eposta: uuys@ulakbim.gov.tr