ULUSAL AKADEMİK AĞ ve BİLGİ MERKEZİ

 

ULAKBİM Keşif

ULAKBİM Keşif


           
Gelişmiş Arama Yardım   
Veri Tabanları
Standartlar
ASTM Digital Library
 Mühendislerin gereksinim duydukları teknik bilgiye ulaşmalarında geniş bir koleksiyona sahiptir. Uzay mühendisliği, biyomedikal, kimya, çevre, jeolojik, halk sağlığı ve güvenliği, endüstriyel tasarım, tekstil, lastik, plastik, malzeme bilimi, mekanik, nükleer, petrol, toprak bilimi, vb. gibi önemli mühendislik alanlarında yol gösterici bir bilgi kaynağıdır. SAGE VE MAM Enstitülerinin erişimine açıktır.
  [Dergi Listesi] [Kullanım Klavuzu]
 Mühendislik | Standartlar
British Standards Online (BSOL)
 Dünya'nin ilk ulusal standart kuruluşu olan British Standards Institute'a ait 54 Konu basliginda sunulan British Standards Online (BSOL) veritabani, 55,000'in uzerinde standart içermektedir. Bu standartlar, bütün endüstri sektörlerine ait çok geniş disiplinleri içerir. Tüm İngiliz standartlari (BSI) ve tum Avrupa Standartlari (EN) (%100) yani sira ISO(%88) ve IEC(%82) standartlarini da içermektedir. BSOL veritabani; ASTM, ICE, IEEE standart veritabanlarina abonelikleri olan Kurumlar icin tamamlayıcı bir kaynaktır, bu kaynaklarla bir çakışma bulunmamaktadır.
  [Dergi Listesi] [Kullanım Klavuzu]
 Standartlar
IEEE Xplore
 İçeriği elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biomedikal mühendisligi, fizik vb. konularda tam metin erişim vermekle birlikte veri tabani IEEE ve IEE' nin dergi, konferans ve standartlarını içermektedir.
  [Dergi Listesi] [Kullanım Klavuzu]
 Mühendislik | Standartlar
UL Standartlar
 Underwriters Laboratories (UL) mühendislere, yöneticilere ve ürün geliştiricilere kamu güvenliğini sağlamada yardımcı olabilmek için gerekli olan 1.100'den fazla güvenlik standardı içerir. Bunlar; güvenlik standartları (Standards for Safety), tetkik taslakları (Outlines of Investigation), bültenler (Bulletins) ve teknik rapor ve dizinlerden (Technical Reports&Directories ) oluşur. MAM, UME ve BİLGEM Enstitülerinin erişimine açıktır.
  [Dergi Listesi] [Kullanım Klavuzu]
 Standartlar